Feed RssKwi 15 2013

Kwiat są dopełnieniem prezentu ślubnego

category: Kwiaty author:

629128_021130e0f1599c3b92d6e13dc9d40be2_large

Młodzi coraz częściej nie życzą sobie kwiatów na weselu. Na zaproszeniu proszą o alkohol, pomoc dla potrzebujących lub kupony lotto. Pragną zamienić pieniądze wydane na kwiaty na coś trwałego, opłacalnego lub dobroczynnego. Nie doceniają piękna i ważności kwiatów w tak wyjątkowym dniu. Całe szczęście, gościom weselnym trudno jest pogodzić się z brakiem kwiatów na ślubie i nadal wręczają je nowożeńcom podczas składania życzeń.
Tradycja wręczania kwiatów na weselu towarzyszy nam od stuleci. To piękny zwyczaj, który zasługuje na dalsze praktykowanie zamiast zapomnienie. Bez względu na to, czy wręczane pojedynczo czy w bukiecie, zawsze są mile widziane przy większych uroczystościach. Mają wiele zalet, korzyści i potrafią przekazać więcej niż słowa. Od walorów estetycznych, zapachowych, po wyrażenie uczuć, znakomicie wspomogą nas przy chęci przekazania dobrej woli obdarowanemu.
Choć zaproszenie dumnie głosi „nie dla kwiatów”, nie jest to w dobrym guście. To brak poszanowania dla tradycji i naszej kultury. Dlatego też, samym gościom nie wypada pokazać się na ślubie bez bukietu. Wręczanie kwiatów młodym, stało się wręcz częścią ceremonii zaślubin.
Kwiaciarnie i wykorzystanie usług internetowej poczty kwiatowej dowodzą, że tradycja wręczania kwiatów nie do końca umiera. Wciąż chętnie dajemy sobie kwiaty i lubimy być obdarowywani. Decyzja o zakupie kwiatów świadczy o wyniosłości tego dnia, chęci zaznaczenia nietypowej i ważnej dla nas sytuacji, podnosi uroczystość wydarzenia i sprawia że składane życzenia i gratulacje brzmią szczerzej i dostojniej.
Warto wręczyć kwiaty, nawet jeśli nie możemy być na ślubie. Bukiet podesłany przez pocztę kwiatową, z dołączonym bilecikiem pod wskazany adres, z pewnością ucieszy nowożeńców. Sprawi, że poczują się oni dla nas ważni, da im do zrozumienia, że pamiętamy o nich i razem z nimi cieszymy się ich wspólnym szczęściem. Kwiaty wyrażają emocje i są źródłem pozytywnych uczuć. Nie zapominajmy o tym decydując się na zakup kolejnego bukietu.

tag: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.